Seznamovací triky pro každého

Vyberte si samostatně postávající osobu, která vám bude sympatická. Navažte oční kontakt, usmějte se a obraťte se na ní rovnou s dotazem: „Půjdu si dát skleničku vína (piva, šálek kávy,…), přidáte se ke mně?

Jak se rychle seznámit

…na večírku

Vyberte si samostatně postávající osobu, která vám bude sympatická. Navažte oční kontakt, usmějte se a obraťte se na ní rovnou s dotazem: „Půjdu si dát skleničku vína (piva, šálek kávy,…), přidáte se ke mně? …že bychom vyzkoušeli, co tu mají dobrého?“ Cestou ke stolu s nápoji začněte lehkou konverzaci na téma večírku, hostitele, počasí… O hostiteli a večírku mluvte pouze v pozitivním duchu! Poté svého společníka vyzvěte, aby si s vámi přiťukl. Pokračujte v konverzaci o víně, jídle, večírcích… Hovořte s ním jako se starým známým, dívejte se mu do očí a usmívejte se. Vysmekne-li se vám jako úhoř, nechte ho plavat. V opačném případě jste navázali nový kontakt!

…v MHD nebo na ulici

Starý trik, jakým jsou s cinkotem vysypané drobné mince, stále zabírá. Místo mincí můžete použít rozsypané vizitky, papíry apod. Vyberte si vhodnou osobu a připravené drobné (vizitky) vysypte „omylem“ z peněženky přímo před ní. Samozřejmě při tom vykřikněte něco jako: „No nazdar! To jsem tomu dal/a!“ A s úsměvem: „Můžete mi, prosím, pomoci?“ Většinou vám lidé ochotně pomůžou. Vy intenzivně děkujte a vychvalte danou osobu, jak je ochotná, šikovná… Zkrátka toho člověka pochvalte. Když se po sběrací akci sám nebude k ničemu mít, zkuste ho pozvat na kávu jako poděkování za jeho neobyčejnou službu. Případně trik s vizitkami doveďte do situace, kdy vám „náhodou“ zůstane v ruce zrovna vaše vizitka. Jako součást poděkování mu ji podáte a řeknete si o jeho.

…ve vlaku i v kavárně

Vyhlédnete si sympatického člověka, kterého si „náhodou“ spletete se spolužákem/spolužačkou ze střední školy, protože jsou si „téměř k nerozeznání podobní“. Usadíte se k němu se spontánním zvoláním: „Jé! Ahoj, Honzo! Kde ty se tady bereš? To už je let, co jsme se neviděli!“ Začne samozřejmě vycházet najevo, že se dotyčný nejmenuje Honza, a že chodil do úplně jiné školy. Omluvíte se za svůj „omyl“ a můžete otevřít rozhovor tím, že si společně zavzpomínáte na středoškolská léta, neboť to byly tak úžasné časy. 🙂

Proč se neosmělit a nezkusit to? Nic za to nedáte a nic nemůžete ztratit. Udělejte si ze seznamování hru. I drobné záminky (jako „omylem“ rozsypané drobné nebo „záměna“ s bývalým spolužákem) jsou povoleny. Ale dejte si pozor, abyste to nepřehnali! Najděte si záminku, ale nedělejte si z lidí legraci, ani je úmyslně neklamte! Uvedené příklady se běžně stávají.

Pokud by vás přece jen místo triků zajímaly seriózní a zcela korektní způsoby, jak se seznámit a navázat kontakt, podívejte se na Školu seznamování, kde najdete řadu užitečných a praktických tipů a naučíte se seznamovat jako profesionál!

Stáhněte si zdarma eBook

Škola seznamování ZDE

.

Olga Strnadová Autor: Olga Strnadová

lektorka „vytváření vztahů“ a autorka Školy seznamování. Pomáhám lidem rozšiřovat jejich sféru vlivu, navazovat dobré kontakty a budovat vztahy. Jsem autorka Klubu přátelství pro lidi, kteří se chtějí seznamovat. Učím dovednosti, díky kterým lidé aktivně získávají nové kontakty, rozšiřují svůj vliv, získávají přirozený respekt a vytváří dobré vztahy.

Napište mi, co si o článku myslíte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.