Žákyně lepší než učitel

Kdybyste mi v roce 2005 řekli, že ta nádherná holka za barem v kině bude moje žena, asi bych se vám vysmál. Pravdou je, že jsem si řekl o telefonní číslo.

Ten den jsem učil prospektování (cílené seznamování)

Se skupinkou zájemců z řad mého týmu jsme probírali seznamování a hned jsme ho šli vyzkoušet v praxi.

Šlo to velmi dobře. V prvním kole každý pochválil 5 kolem jdoucích lidí. V druhém kole měl každý  pochválit 5 lidí a dát se s nimi do řeči. Cílem třetího kola tohoto tréninku bylo: Přirozeným způsobem pochválit 5 lidí, dát se s nimi do řeči a získat jejich telefonní číslo. Prospektováním jsme se bavili.

Skutečně je to zábava. Jen tak se seznamujete s lidmi a hledáte si nové kamarády. Když někoho dobře pochválíte, dotknete se ho to pozitivním způsobem někde uvnitř. Najednou vidíte, jak se z té “šedé” zamyšlené tváře rozzáří úsměv a radost. To vám dá obrovský náboj pozitivní energie.

Za dobrý trénink jsme se odměnili. Šli jsme do kina. Na baru jsem sledoval, jak si všichni kupují popcorn, pití a jiné dobroty. Viděl jsem, jak všechno to o čem jsme se bavili, zůstalo někde venku. Nikdo si neuvědomil, že slečna za barem je také “prospekt”. Může to být skvělý člověk, kamarádka, obchodní partner.

Osobní příklad je jediná cesta jak lidi vést

Postavil jsem se k baru a na otázku: “Máte ještě nějaké přání?”, jsem bez zaváhání vypálil: “Ano. Vaše telefonní číslo!” Všichni napjatě sledovali, co se bude dít.

Slečna za barem pohotově diktovala číslo. Ale tak rychle, že jsem to nestihl ani slyšet. Naštěstí jedna moje kamarádka byla z práce zvyklá na diktáty a zachytila to. Nakonec jsme číslo úspěšně i zapsali.

Se slečnou jsem se sešel asi dva dny po té. Tehdy se ale nekvalifikovala ke spolupráci v týmu Amway. Přibližně po roce jsme si vyměnili několik emailů. Znovu jsme se sešli a tentokrát se slečna kvalifikovala. Stali jsme se obchodními partnery. Postupně jsme se stali také přáteli. Dnes je mojí ženou.

Náš společný příběh začal učením lidi seznamovat. Toto téma pro ní není jen zábava, ale stalo se i pracovní náplní. Dnes učí ona mě. Věnuje se seznamování mnohem obecněji a hlouběji. Její techniky jsou mnohem jemnější a efektivnější.

Nyní můžete získat eBook “Seznámit se je snadné aneb udělejte si z lidí přátele” zdarma na adrese: http://www.seznamitsejesnadne.cz/ziskejte-ebook/

Autor: David M Strnad

Pomáhám lidem najít jejich skutečný SEN, aby se stal jejich Silným Emotivním Nábojem. Nemyslím sen, který se jim zdál nad ránem. Mluvím zde o jejich poslání, vizi a skutečných cílech. Takový sen musí být větší než to kde jsme dnes, musí nás přimět k tomu pracovat na sobě. Proto vznikla Škola seznamování, kde učíme lidi rozšiřovat sféru vlivu a budovat vztahy. Také vytváříme EliteAffiliate Program, kde si lidé mohou vydělávat na internetu, i když ještě nemají vlastní produkt. Jsem autorem projektu Video klíč k úspěchu, kde pomáháme podnikatelům integrovat video marketing do jejich obchodního modelu…

Prozatím jediná reakce u “Žákyně lepší než učitel


  • od Thomas Carter - Odpověď

    Super….Super

Napište mi, co si o článku myslíte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.